Aktuality

Dodáváme teplo do vašich domovů více než 50 let!

KDYŽ RADIÁTOR NEHŘEJE

Vážení zákazníci,

letošní topnou sezónu jsme zahájili v polovině října. I když do té doby probíhaly zkoušky systému a drobné přitápění, nešlo zcela hovořit o začátku vytápění. Tepla a sluníčka bylo tolik, že drobné přitápění bylo maximálně v ranních a pozdních večerních hodinách. Zahájit ostrý provoz v polovina října je stav, na který nikdo v teplárně nepamatuje. Od běžného standartu jsme více jak měsíc opožděni.   

Začátky a konce topných sezon jsou komplikované tím, že musíme vyhovět dodávkami tepla v proměnlivém počasí. Snažíme se efektivně vybalancovat začátek na takové období, kdy naši odběratelé téměř instinktivně sahají po termostatické hlavici. Stále se držíme hesla Teplo bez starostí, ale za roky praxe taky víme, že trefit se přesně do potřeb všech našich odběratelů úplně nejde. Přesto doufám, že letošní topnou sezonu se nám podařilo zahájit optimálně a dodávka tepla do bytů, kanceláří, pracovišť apod. bude pro naše odběratele potěšující.

Se začátkem topné sezony se mohou objevit potíže, kdy radiátor nehřeje vůbec nebo jen z části. Častým problémem je vzduch v soustavě, který se tam dostal během letních oprav. Nejjednodušší způsob jak začít s odstraněním problému je provést odvzdušnění radiátorů. To můžete snadno provést sami případně se obrátit na správce domu. Pokud nepomůže tento krok je nezbytné kontaktovat Tepelné hospodářství. V takových případech volejte dispečink teplárny na telefonu 388 312 776, kde Váš dotaz přijme proškolená obsluha. Další možností je využít formulář pro hlášení poruch na našich webových stránkách www.thpt.cz.

Ing. Petr Kolín, jednatel Tepelného hospodářství Prachatice

© Copyright 2022 Tepelné hospodářství Prachatice s.r.o.

Tomuto webu dodal šťávu: