Aktuality

Dodáváme teplo do vašich domovů více než 50 let!

INFORMACE K ZAHÁJENÍ TOPNÉ SEZÓNY

V týdnu od 25. 9. do 28. 9. probíhají na Tepelném hospodářství Prachatice přípravy a zkoušky k zahájení nové topné sezóny. 

Přípravy se týkají pouze systému určenému pro dodávku tepla k vytápění. Systém pro ohřev teplé vody TUV je totiž v provozu celoročně tj. i přes letní odstávku.

Topná sezóna trvá od 1. září do 31. května následujícího roku. Pravidla pro vytápění stanovuje vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu č. 194/2007 Sb. Ta uvádí, že dodávky tepla v otopném období (topná sezóna) se zahájí, když průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod +13 °C ve 2 dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13 °C pro následující den. Průměrnou denní teplotou venkovního vzduchu je čtvrtina součtu venkovních teplot měřených ve stínu s vyloučením vlivu sálání okolních ploch v 7.00, 14.00 a ve 21.00 hod., přičemž teplota měřená ve 21.00 hod. se počítá dvakrát.

Pokles průměrné teploty pod +13 °C a setrvalý stav v tomto týdnu ještě neočekáváme. Nicméně chceme být připraveni na případné skokové změny ve vývoji počasí a pružně reagovat s dodáním tepla. Dle předpovědi má teplota klesat až s nadcházejícím víkendem 29. 9. – 1. 10. Pokud se prognóza naplní, jsme od pátku 29. 9. připraveni začít s postupným přitápěním v ranních a večerních hodinách. Následné dodávky tepla budou záviset na teplotním vývoji.

Regulaci dodávky tepla do svých bytů si mohou lehce ovlivňovat i naši zákazníci, a to prostřednictvím termostatických hlavic na radiátorech. Zákazníci, kteří ještě nepožadují dodávat teplo si hlavice nechají uzavřeny, a naopak zákazníci, kteří vyžadují zvýšení tepelného komfortu, si na hlavici nastaví požadovaný stupeň otevření.

Díky teplému počasí bude zahájení aktuálního otopného období oproti loňskému roku opožděno. Minulý rok jsme s přitápěním začali již 15. 9. 2022.    

 

Ing. Petr Kolín, jednatel společnosti

© Copyright 2022 Tepelné hospodářství Prachatice s.r.o.

Tomuto webu dodal šťávu: