Aktuality

Dodáváme teplo do vašich domovů více než 50 let!

NEZDRAŽUJEME ANI NEMĚNÍME TEPLOTU

Vážení zákazníci.

Rád bych Vás před vstupem do nové topné sezóny informoval, že cenu tepla a teplé vody držíme a nezdražujeme. Nadále je v platnosti aktuální ceník tepla viz zdeZa udržitelnou cenou stojí strategická fixace plynu do konce roku 2024 a pravidelné investice a modernizace, které drží tepelnou soustavu ve skvělé formě.

Objem a cenu plynu máme na další roky pevně zafixovanou u našeho obchodníka. Vše zmíněné platí, pokud nezasáhne do smluvních vztahů vyšší moc v podobě vládních opatření, vyhlášení stavu nouze v plynárenství a zavedení regulačních stupňů. Tato opatření není nikdo schopen ovlivnit a zatím nebyla v České republice aplikována. Šlo by doslova o bezprecedentní situaci. I na tuto variantu v omezení dodávek zemního plynu jsme připraveni v podobě záložního zdroje LTO (lehký topný olej). Jeho aktivace je rychlá a dokáže zajistit pokrytí dodávek tepla a teplé vody pro naše zákazníky. V případě, že by k této situaci došlo, budeme na ně bezprostředně reagovat a Vás informovat o příslušných krocích. 

Mezi lidmi rezonují zprávy o snížení teplot vytápění a tím pádem zhoršení tepelného komfortu v bytech. Neměníme ani teplotu, ani tepelný komfort u Vás doma. Vše zůstává stejné. Případnou úpravu teplot řeší návrh vyhlášky, kterou se stanoví pravidla pro vytápění a dodávku teplé vody pro odběratele napojené na soustavy zásobování tepelnou energií. Ve vyhlášce se upravují hranici, pod kterou by teplota v jednotlivých místnostech neměla klesnout. Takovou legislativou bychom se měli řídit v případech vyhlášení předcházení stavu nouze nebo stavu nouze v teplárenství. Mezi dodavateli tepla a vlastníky domů se zatím jedná o způsobu jak hlídat a docílit požadovaných teplot z vyhlášky. Regulace tepla probíhá ekvitermně ve výměníkové stanici a následně na termostatických hlavicích u Vás doma. Naplňování dikce takové vyhlášky může být doslova oříšek. Činností teplárny je optimalizovat provoz výroby a dodávky tepla v průběhu celého dne. Reagujeme na venkovní teplotu (ekvitemní regulace) a na potřeby našich odběratelů. Vás, naše zákazníky musím pochválit, protože jste se naučili s teplem kvalitně hospodařit. O tom svědčí i fakt, že výstupní teploty z kotelny za poslední roky poklesly a prodeje tepla se ustálily na hodnotách, které bezpečně pokrývají tepelný komfort u Vás doma. Teplem se neplýtvá a doby, kdy regulaci tepla zajišťovalo více či méně pootevřené okno jsou nadobro pryč.

Chápu, že současná doba je nepřehledná, ale není to důvod k panice. Prachatická teplárna je připravena zvládnout veškeré situace, aby pro Vás byla zachována bezpečná dodávka tepla za přijatelnou cenu.

Ing. Petr Kolín

jednatel společnosti

© Copyright 2022 Tepelné hospodářství Prachatice s.r.o.

Tomuto webu dodal šťávu: