Aktuality

Dodáváme teplo do vašich domovů více než 50 let!

Klid a nohy v teple – taková je prognóza Prachatické teplárny

Nová skutečnost, ve které se nacházíme, přináší i nové otázky: „Jak budeme topit? Co když dojde plyn? Kolik to bude stát? A můžete nám to slíbit?“ To jsou dotazy, které nám často kladete přímo nebo na ně hledáte odpovědi sami. Na internetu, ve zprávách či u „poučenějších“ známých.

 

A my si dovolujeme teď projednou na všechny otázky odpovědět: Plyn máme! Do roku 2024 máme fixní cenu! Záložní zdroj máme!

 

Jelikož je plyn klíčovou surovinou pohánějící všechna průmyslová odvětví – od potravinářského po stavební – netýká se potenciální problém s výpadkem jeho dodávek pouze Prachatic a Prachatičáků, ale celé Evropy. Všechny vlády a místní samosprávy se snaží v nepřehledné situaci předvídat možná budoucí rizika a pokud možno se jim včas vyvarovat. Stejně tak i my. Proto máme pro roky 2022, 2023 a 2024 zafixované nákupní ceny plynu. Troufáme si tedy tvrdit, že případné zdražení bude v řádu „pár korun“ a zejm. spíše kvůli inflaci než kvůli rostoucím kupním cenám surovin. Máme připravený náhradní zdroj tepla – lehký topný olej. A dokonce máme i záložní generátor elektrického proudu. Pokud by plyn skutečně „nebyl“, pak prostě jen přepneme na lehký topný olej a vy nic nepoznáte. A díky pravidelnému seřízení hořáků a měření emisí spalin nepozná nic ani okolní příroda.

Víme, že situace je velmi nepřehledná a vážná, proto jsme tu ale my. Abyste se nemuseli zatěžovat tím, jestli budete mít v zimě teplo.

Ing. Petr Kolín

jednatel společnosti

© Copyright 2022 Tepelné hospodářství Prachatice s.r.o.

Tomuto webu dodal šťávu: