Aktuality

Dodáváme teplo do vašich domovů více než 50 let!

CENA TEPLA - Peněženky zákazníků Tepelného hospodářství Prachatice se (ani ve stávající situaci) nezapotí

Současnou situaci na trhu s energiemi asi není potřeba dlouhodobě rozvádět. Plyn jak v dlouhodobých kontraktech, tak na spotovém trhu prudce zdražuje. Jinak tomu není ani na trhu s elektřinou. Jednoduše – díky rapidnímu růstu cen se ceníky obchodníků pohybují směrem vzhůru a zdražení se tak nevyhne ani mnohým teplárnám a alternativním zdrojům v podobě plynových kotelen nebo tepelných čerpadel TČ. 

Dobrou zprávou je, že díky promyšlené dlouhodobé strategii nákupu zemního plynu předcházíme nestabilitě v podobě strmého růstu cen na burze s plynem. Díky tomu šetříme našim zákazníkům peněženky a ti se tak nemusí obávat skokového zvýšení ceny tepla. My v Tepelném hospodářství Prachatice máme aktuálně nakoupen plyn s předstihem na další roky dopředu.

Oproti tomu růst cen elektřiny může způsobit potíže provozovatelům tepelných čerpadel v bytových domech, kteří často v honbě za nejnižší cenu za kWh uzavírali smlouvy s neprověřenými dodavateli. Někteří z dodavatelů neustáli současný stav a hromadně vypovídají smlouvy nebo dokonce krachují. Výpočty, které zahrnují nové ceníky elektřiny a promítnutí nákladů i doprovodných investic (kterým se dodavatelé technologie často brání, nebo je zpochybňují), ukazují zvýšení ceny tepla pro domy s tepelným čerpadlem až o stovky Kč/GJ. Takové bytové domy mohou v blízké době očekávat cenu tepla přesahující 900 Kč/GJ vč. DPH.     

Během aktuální krize jsme se znovu ujistili, že vyrábět elektřinu a teplo z KVET (kombinovaná výroby elektřiny a tepla nebo také kogenerace) je krok správným směrem. Prodejem elektřiny částečně vyvažujeme rostoucí náklady na výrobu tepla. V tomto trendu hodláme i nadále pokračovat výstavbou další kogenerační jednotky.

Tepelné hospodářství Prachatice neustále investuje, zlepšuje a rozvíjí portfolio svých služeb ve snaze nabídnout jistoty v podobě dlouhodobého partnera a ceny tepla. Dokladem je skutečnost, že od roku 2017 postupně snižujeme našim zákazníkům jejich výdaje na teplo.

S námi se Vaše peněženky nezapotí.

Pro aktuální informace o ceně tepla či možnosti připojení do naší sítě nás kontaktujte telefonicky na čísle 388 385 611 nebo e-mailem na th-pt@seznam.cz

 

 

Ing. Petr Kolín, Jednatel společnosti

© Copyright 2022 Tepelné hospodářství Prachatice s.r.o.

Tomuto webu dodal šťávu: