Aktuality

Dodáváme teplo do vašich domovů více než 50 let!

Návštěva dětí na kotelně Tepelného hospodářství byla veselá a poučná

Ve středu 23. 06. jsme po delší době opět mohli s radostí přivítat školáky při exkurzi v areálu centrální kotelny v ulici Italská v Prachaticích. Tentokrát nás přišly navštívit děti z 3. A ze ZŠ Zlatá stezka pod vedením třídní učitelky Mgr. Jany Mühlsteinové.

Na začátku exkurze nás děti potěšily originálními dárky s kresbami kotelny, které budou zdobit prostory administrativní budovy. Role průvodce se profesionálně zhostil vedoucí provozu kotelny pan Kamil Sedlecký, který dokázal svým výkladem upoutat pozornost dětí a doprovodu. Z vlastní zkušenosti vím, že není nic lehkého přiblížit složité procesy a technologii kotelny, tak aby vše bylo pro děti pochopitelné a hlavně poutavé. Děti měly možnost během prohlídky nahlédnout do útrob kotle, který aktuálně prochází přípravou na revize, viděly přípravy a start zapálení kotle. Dále se např. dozvěděly, jak se nazývají a jak pracují motory na výrobu elektřiny a tepla, jak je vysoký komín, a která paliva spalují naše kotle. Na závěr jsme si zábavnou formou ověřili, že děti  byly během exkurze pozorné. Odměnou jim bylo malé pohoštění a dárky s motivem teplárny.

Děkuji třídní učitelce paní Mgr. Jany Mühlsteinové za snahu přiblížit dětem práci a činnost městské teplárny a dětem za zvídavé otázky a milou návštěvu.

Tepelné hospodářství Prachatice s.r.o. rádo přivítá i další zájemce o prohlídku kotelny. 

 

Ing. Petr Kolín

Jednatel společnosti

© Copyright 2022 Tepelné hospodářství Prachatice s.r.o.

Tomuto webu dodal šťávu: